Yediğim Salatada Bile Seni Arar Oldum, Bir Hıyarın Eksikliği Bu Kadar Mı Hissedilir

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aşk, sevgi gibi duygular bir yere kadar; ondan sonra insan gerçek hayatla yüzleşince ve bazı şeylerin farkına varınca aslında ne kadar yalnız olduğunu da anlıyor. Sevgilisi olan ve onunla güzel vakit geçirenler, sorunları olduğunda da sevgilisinin yanında olmasını ister.

Ancak gerçek olmayan sevgiler yüzünden günümüzde ne yazık ki bu pek de mümkün olmuyor. Özellikle sahte düzen ve güvensizlik üzerine kurulan ilişkiler neticesinde bir erkek birkaç kızı ya da bir kız birkaç erkeği birden idare ederek kendince akıllı bir iş yaptığını sanıyor.

Aldatılan ve kandırılan taraf olmak ister istemez insanı da üzüyor. Ancak bu durumun kişiye zarar vermemesi adına, karşı tarafın yaptığı hatadan dolayı kendinizi harap etmeniz de yersiz. Yediğim salatada bile seni arar oldum, ulan bir hıyarın eksikliği bu kadar mı hissedilir sözü de; işte bu tarz aldatılmalar neticesinde insanların ağzından bir anda çıkıveren sözlerden bir tanesidir.

İnsan bir süre sonra karşısındaki kişiye sevgi dışında bağlılık da kazanır ve ona alışmaya başlar. İnsana en çok koyan da aldatılmasında çok, alıştığı kişi ile bir daha görüşemeyecek olmasıdır. Ama bu güzel sözde de geçtiği gibi bir hıyarın eksikliğini hissetmek, zaten ileride de size bir faydası olmayacak olan bir adamın eksikliğini kafanıza takmanız manası taşır ki; buna hiç de gerek yok.

Zaten bir süre sonra karşınıza böyle bir hıyar yerine, gerçekten sizi seven ve etrafınızda dört dönecek olan birisiyle karşılaşırsınız.  O zaman Yediğim salatada bile seni arar oldum, ulan bir hıyarın eksikliği bu kadar mı hissedilir sözü sizin için sadece tarihe karışır.

Yazımızı beğendiyseniz Sevgiliye Kapak Sözler yazımızdaki diğer sözlerimizin hikayelerini de okuyabilirsiniz.

Share.

1 Yorum

Yorum Bırak

* Sadece Yarışmaya Katılmak İsterseniz Doldurun