Sırtın Yere Düştü Mü, Kardeşim Dediklerinin Bahanesi Çok Olur

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bir insan dara düşmeye görsün dostlar; o andan sonra canım dedikleriniz bile yanınızda olmuyor. Her şey iyiyken ve işler yolunda giderken arkadaşınız da çok olur, sözüm ona kardeşim diyecek cesareti kendisinde bulan insanlar da fazlasıyla etrafınıza doluşur. Fakat Sırtın yere düştü mü, kardeşim dediklerinin bahanesi çok olur ve yanınızda bir anda hiç kimse kalmaz. Sadece aileniz size yardım eder ve düştüğünüz yerden sizi kaldırmaya çalışır.

Hayatımıza soktuğumuz insanlar, ne zaman dara düşsek hep bir bahane ile karşımıza çıkarlar. Lafa söze gelince ya kardeşim bir durum olursa haber ver, bir şey olursa mutlaka söyle elimizden geleni yaparız diyenler; dara düştüğümüz zaman anında kayıplara karışırlar. Ya durumları müsait değildir, ya hastalardır, ya şehir dışındadırlar ya da başka bir bahane uydururlar. Bu yüzden insan kimi yanına alıp, kimi kardeşi olarak göreceğine karar verirken dikkatli olmalıdır.

Sırtın yere düştü mü, kardeşim dediklerinin bahanesi çok olur sözü; yalan dolan içerisinde geçen bu hayatın da aslında özü değil midir? Canım, cicim, kardeşim, dostum lafları, ne zaman dara düşseniz tarih olur ve ne zaman durumunuz iyi olursa bu tarz kelimeleri sıkça duymaya başlarsınız. Hepimizin başına hayatta böyle şeyler gelmiştir, önemli olan bunlardan ders çıkarmak ve dostunu da, düşmanını da iyi seçmektir. Ancak hangimiz bunu yapıyoruz derseniz; maalesef ki bizler de bu konuda biraz eksik kalıyoruz.

Genelde arkadaşlıklar günübirlik gezmeler ve eğlenceler üzerine kuruluyor, bu da gerçek dostlukların kaybolup gitmesine neden oluyor. Zor durumda kalıp, yere düştüğünüzde de; doğal olarak elinizden tutup sizi ayağa kaldıracak olan bir Allah’ın kulunu bulamıyorsunuz.

Yazımızı beğendiyseniz Kapak Sözler 2017 yazımızdaki diğer sözlerimizin hikayelerini de okuyabilirsiniz.

Share.

1 Yorum

Yorum Bırak

* Sadece Yarışmaya Katılmak İsterseniz Doldurun