Küçükken hayvanlarla konuşmak isterdim, şimdi birçok hayvanla konuşuyorum

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Yazımızda Küçükken hayvanlarla konuşmak isterdim, şimdi birçok hayvanla konuşuyorum sözünün hikayesi anlatılmıştır. Okuduktan sonra düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

  • Hikayeyi boşver,  Komik Kapak Sözler yazımıza gitmek için tıklayın.
  • Sözün Hikayesini okumak için tıklayın.
  • Özeti okumak için tıklayın.

Sözün Hikayesi

Gerçekten iğneleyici bir sözle daha karşınızdayım arkadaşlar. Hayvan sevgisine vurgu yapar gibi bir girişi olan bu söz, neticesinde hayvan görünümlü insanlara, tokadı adeta suratının ortasına yapıştırıyor. Yok mu sanki bizim de hayatımızda böyle insanlar? Elbette ki var. Bunlardan kurtulmak tek dilediğimiz olsa da; bir yerlerde bir şekilde karşımıza çıkıyorlar ve yenileriyle de tanışabiliyoruz. İnsan hemen anlayamıyor ki; karşısındakinin ne mal olduğunu. Küçükken hayvanlarla konuşmak isterdim, şimdi birçok hayvanla konuşuyorum sözü bence hem çok manidar, hem de günümüz ilişkilerini çok iyi bir şekilde anlatan bir laf olmuş.

İnsan hayatı boyunca hep iyilerle karşılaşmıyor maalesef. Kötü niyetli kişiler de çıkabiliyor karşımıza. Fakat bundan ne yazık ki hemen haberimiz de olmuyor. Bir süre sonra anlıyor insan karşısındakinin niyetini. Bu esnada da çoğu zaman iş işten geçiyor. Mesela günümüz kız-erkek ilişkilerinden yola çıkarak, bu söz ile alakalı birçok örnek verebiliriz. Bir kız ya da erkek(burada ayırım yapmayacağım çünkü her 2 tarafta da bu tarz insanlar çıkabiliyor), karşısındaki kişi ile sevgili olmadan önce, hem onu etkilemek, hem kandırmak, hem de birlikteliğe imza atmak adına kendisine çok iyi gösterebiliyor. İşin asıl yüzü ise; ilişki başladıktan birkaç ay sonra gün yüzüne çıkıyor. Günümüz gençlerinin birçoğu da zaten birden fazla kızı ya da erkeği idare etmenin bir bok olduğunu zannettikleri için; bu tarz olayların yaşanması gayet doğal. Küçükken hayvanlarla konuşmak isterdim, şimdi birçok hayvanla konuşuyorum sözü bence günümüz sahte sevgilerine, çok güzel emsal teşkil edecek bir laf.

Özet

Siz siz olun; herkesi aynı görmeyin. Herkese iyi niyetli bir şekilde yaklaşabilirsiniz; ancak her zaman araya bir mesafe koyun, zira Küçükken hayvanlarla konuşmak isterdim, şimdi birçok hayvanla konuşuyorum sözünde olduğu gibi, ilk bakışta kimin gerçekten insan, kimin hayvan olduğu belli olmuyor.

Share.

1 Yorum

Yorum Bırak

* Sadece Yarışmaya Katılmak İsterseniz Doldurun