AIdatmak çok büyük bir yetenektir! Bu yüzden çok saygı duyuyorum. Çünkü; bunu her hayvan yapamaz

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Yazımızda AIdatmak çok büyük bir yetenektir! Bu yüzden çok saygı duyuyorum. Çünkü; bunu her hayvan yapamaz sözünün hikayesi anlatılmıştır. Okuduktan sonra düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

  • Hikayeyi boşver, Sevgiliye Kapak Sözler yazımıza gitmek için tıklayın.
  • Sözün Hikayesini okumak için tıklayın.

Sözün Hikayesi

İnsanoğlu her zaman daha fazlasını isteyen, elindeki ile yetinmeyen ve her şeyin çoğunu arayıp, aza bir türlü kanaat göstermeyen bir varlıktır. Bu durum, insan hayatının her evresinde karşımıza çıkıyor. İş hayatında olsun, ilişkilerde olsun; insanların isteklerinin ardı arkası kesilmiyor ve elindeki ile yetinmeyen insanlar; bir süre sonra hayatın acı gerçekleriyle de karşı karşıya kalıyorlar.

Aşk ve sevgi olayında da bu durumu çok fazla yaşıyoruz. Düzenli bir ilişkisi olan ve aslında karşısındakine sevgi de besleyen bir kişi, bir süre geçtikten sonra farklı arayışlar içerisine girerek, sevdiği kişiyi bir başkası ile aldatıyor ve 2 ya da daha fazla kişiyi birden idare etmeye çalışıyor. Ayran gönüllü bir millet olarak da zaten, biraz ondan, biraz bundan istemeyi kendimize adet edinmiş bir milletiz. Dostlar şunu belirtmek istiyorum ki; aldatmak aslında çok büyük bir yetenek ve herkesin harcı değil. Bu konuyla ilgili geçenlerde bir söze de denk geldim ve çok hoşuma gitti. Aldatmak çok büyük bir yetenektir! Bu yüzden çok saygı duyuyorum. Çünkü bunu her hayvan yapamaz.

Gerçekten de ne kadar doğru bir söz. Üstelik sözün devamındaki laf sokma olayı da fena olmuş. Aldatmayı herkes beceremez, hemen yalan söylediği ortaya çıkar ve yakalanır. Aslında olay yakalanmak ya da yakalanmamak da değil dostlar. Aldatan insan zaten en başından kaybetmiştir, bu dünyada hiç kimse ettiğini bulmadan gitmez. Yakalanmadan eşini ya da sevgilisini aldatanlar kendilerini çok zeki olarak görseler de, aslında asıl aptal ve ahmak olanlar ta kendileridir. Aşk hayatında ne yazık ki; ufak yaşlardan itibaren aldatma olayları başlıyor. Üstelik bunu yapanlar kendilerini de affedersiniz; bir bok sanıyorlar. Aldatmak çok büyük bir meziyet doğru, saygı duymak da gerekir. Ancak sözde de geçtiği gibi bunu her hayvan beceremez. Zaten içinde bir art niyet olmayan, dürüst ve güvenilir insanlar; kendilerine bunu yakıştıramazlar ve onlar her zaman eşlerine sadık kalırlar.

Aldatmak çok büyük bir yetenektir! Bu yüzden çok saygı duyuyorum. Çünkü bunu her hayvan yapamaz. Sözünden de anlaşılacağı gibi, bunu yapabilen insanlar gerçekten bu konuda yetenek sahibi, ikiyüzlü davranmayı kendisine huy edinmiş, topluma hiçbir faydası dokunmayan insanlardır. Bu söz çok hoşuma gitse de; ben bu tarz insanlar bir hayvan bile olabileceklerini düşünmüyorum. Çünkü hayvanların bile ekolojik dengede bir yeri var ve hepsinin bu sistem üzerinde faydalı birçok yanı bulunuyor. Bu yüzden hayvanlara da hareket etmek istemem 🙂

Share.

1 Yorum

Yorum Bırak

* Sadece Yarışmaya Katılmak İsterseniz Doldurun